Počasi smo zakorakali v jesenske mesece, ki kar kličejo po obisku narave in opazovanju spreminjajočih se krošenj dreves. Vreme se je končno malce ohladilo, temperature pa so ravno pravšnje za raznorazne športne aktivnosti.

Posebno pozornost zopet namenjamo našim najmlajšim obiskovalcem, saj se bliža razburljiva Mini olimpijada v Železniškem muzeju Slovenskih železnic, kjer bodo lahko otroci preizkusili svoje športne spretnosti in se naučili pomembnih vrednot, ki jih šport prinaša.  Mini olimpijado prirejamo v sodelovanju z vrhunskimi športniki in dolgoletnimi partnerji Slovenskih železnic, Olimpijskim komitejem Slovenije. Otroke želimo spodbuditi k aktivnemu preživljanju prostega časa, predstaviti bogato železniško dediščino in znanje, ki je postavilo temelje za sodobno podjetje Slovenske železnice.

Pridružite se nam na že 7. Mini Olimpijadi v Železniškem muzeju Slovenskih železnic

Naši najmlajši športni navdušenci se vsako leto veselijo oktobra, saj končno dočakajo dan, ko lahko preizkusijo svoje športne spretnosti in se na zabaven način naučijo nekaj novega o železniški dediščini. Zato vljudno vabimo, da se nam z otroci pridružite 14. oktobra 2023, med 11. in 17. uro na letošnji Mini olimpijadi na Parmovi ulici 35. Mini olimpijada je namenjena predvsem otrokom od četrtega do devetega leta. Pod vodstvom izkušenih animatorjev in trenerjev se bodo lahko preizkusili v različnih športnih disciplinah. Na ploščadih ob muzeju bomo pripravili športne igre in spoznavali številne olimpijske panoge. Med postajami, na katerih se bodo otroci veselili ob olimpijskih športih, pa bo vozila vrtna železnica (za vožnjo je zaželen prostovoljni prispevek).

Foto: Železniški muzej Slovenskih železnic

Športno presenečanje

Letos nas bo obiskala izjemna atletinja Maruša Mišmaš Zrimšek, ki je postavila državni rekord v teku na 2000 in 3000 metrov z ovirami na Olimpijskih igrah v Tokiu leta 2020 pa je dosegla 6. mesto. Njena udeležba bo zagotovo navdušila vse obiskovalce, tako tiste najmlajše kot tudi starejše. Mišmaševa se letos pripravlja tudi na prihodnje Olimpijske igre, zato bo to odlična priložnost, da bodočo prvakinjo spoznate v živo in ji izkažete svojo podporo.

Maruša Mišmaš Zrimšek Foto: Atletska zveza Slovenije

Kaj bomo počeli na Mini olimpijadi?

Poleg raznoraznih športnih igrah za otroke in vožnjah z vlaki vrtne železnice se boste lahko udeležili dveh vodenih ogledov čudovite zbirke Železniškega muzeja. Med sladkanjem z okusnimi palačinkami pa boste lahko zase ali pa za svoje bližnje nakupili ročno narejene izdelke DAR (SŽ-ŽIP d.o.o.). Pridružil se bo tudi lisjak Foksi, maskota komiteja, ki bo z največjim ambasadorjem sodobnih železnic v Sloveniji, maskoto Slovenskih železnic, navduševal otroke in jim pomagal začutiti športni duh v Železniškem muzeju.

Vabljeni, da se nam pridružite v čim večjem številu in skupaj z nami ustvarite nepozabne trenutke v tem čudovitem prehodnem obdobju!

OBVESTILO!
Datum prireditve Mini olimpijada v Železniškem muzeju Slovenskih železnic smo zaradi nepredvidenih okoliščin prestavili iz 7. oktobra na 14. oktober 2023. Za razumevanje se najlepše zahvaljujemo!

Oglejte si foto utrinke Mini olimpijade v Železniškem muzeju Slovenskih železnic, ki smo jo lansko leto preživeli v družbi hokejista Žige Panceta in plavalke Neže Klančar.

Foto: Železniški muzej Slovenskih železnic