Železniški muzej Slovenskih železnic vas vabi, da v soboto, 1. junija, med 11. in 17. uro obiščete prireditev Z vlakom v prihodnost. To je priložnost za čudovito preživet dan s pestrim programom, kajti želimo se spomniti dneva, ko je na Slovensko pripeljal prvi vlak.

Kaj vse za vas pripravljamo na to prvo junijsko soboto?

• Po petsto metrov dolgi progi okrog muzeja bo otroke in odrasle navdušence vozil vlak vrtne železnice;
  • brezplačen voden ogled parnih lokomotiv in ostale železniške dediščine ob 11. uri za otroke in ob 14. uri za odrasle;
  • možnost nakupov edinstvenih izdelkov DAR, ki jih pripravljajo v ateljeju invalidskih delavnic podjetja SŽ-ŽIP d.o.o.;
  • pekli bomo tudi sladke palačinke – Tady paVačinke.

Drugega junija 1846 je namreč na slovensko ozemlje po železni cesti, ki ji je svoje verze v pesmi Železna cesta namenil največji slovenski pesnik France Prešeren, prvič uradno zapeljal vlak. Mi bomo ta prelomen čas letos obeležili z prireditvijo v soboto, 1. junija, med 11. in 17. uro.

Obiskovalci si boste lahko ob 11. uri s svojimi radovednimi otroci na brezplačnem vodenem ogledu poleg parnih lokomotiv ogledali tudi zbirko železniških uniform. Predstavili vam bomo tudi razvoj in delovanje signalnovarnostnih in komunikacijskih naprav. Ob 14. uri pa bomo našo železniško dediščino predstavili tudi odraslim.

Za naše najmlajše obiskovalce bo po petsto metrov dolgi progi okrog muzeja ponovno vozil vlak vrtne železnice. Na ogled bo tudi naša maketa modelne železnice, ki obiskovalce muzeja vsakokrat navduši.

Na prireditvi bodo obiskovalcem na voljo edinstveni izdelki DAR, podjetja SŽ-ŽIP, s katerimi lahko ob posebnih priložnostih razveselite vaše najbližje.

Poskrbljeno pa bo tudi za hrano. Ob muzejski stavbi bomo namreč pekli slastne palačinke, ki vam bodo dale dodatno energijo za raziskovanje železniškega sveta. To niso klasične paLačinke, so veliko Več, zato jih imenujemo “Tady paVačinke”.

Pridružite se nam v soboto, 1. junija, med 11. in 17. uro!

Veselimo se vašega obiska!

*Vstopnina za vstop v muzej. Za vožnjo z vlakom vrtne železnice pa so zaželeni prostovoljni prispevki.