Vabimo vas na prireditev Promet na železnicah in cestah, ki bo potekala v našem muzeju 14. septembra. Dogodek je posebna priložnost za vse navdušence nad železnicami, da se podrobneje seznanijo z njihovo bogato zgodovino ter prihodnostjo prometa na naših tleh.

Datum: 14. september 2024 med 11. in 17. uro

Lokacija: Parmova ulica 35, Ljubljana

Vstopnina za vstop v muzej.

Ta posebni dogodek omogoča izjemno doživetje raznolikih eksponatov in dejavnosti, ki smo jih pripravili posebej za vas. Ne zamudite priložnosti, da se naužijete edinstvenih doživetij.

Posebni gostje

Obiskali nas bodo tudi gostje: člani in članice Kluba ljubiteljev starih vozil Mirenske doline – Hrast Tržišče, bolj poznanega pod imenom Oldtimer kluba Hrast Tržišče, ki se nam bodo pridružili s svojimi starodobnimi vozili. Osnovni namen organizacije je druženje lastnikov in ljubiteljev starih vozil (predvsem oldtimerjev različnih znamk in modelov), ohranjanje avtomobilske dediščine ter promoviranje kulture reševanja in obnove vozil. Oldtimer klub Hrast Tržišče velja za enega starejših klubov najbolj “rjavega” hobija na svetu, kjer starodobna vozila dobijo novo dimenzijo.  Skrbijo za njihovo vzdrževanje, izmenjujejo izkušnje in organizirajo različne dogodke (razstave vozil, srečanja in izlete).

Foto: arhiv Oldtimer klub Hrast Tržišče

Za vse pa bo na voljo tudi vožnja z vlakom vrtne železnice po 500 metrov dolgi progi, kjer boste lahko tako mali kot tudi veliki navdušenci nad lokomotivami doživeli edinstveno potovanje z vlakom, ki ga vleče pomanjšana različica prave parne lokomotive. Za vožnje so zaželeni prostovoljni prispevki.

Foto: arhiv Železniški muzej Slovenskih železnic

Posebej izpostavljamo:

• brezplačna vodena ogleda ob 11. in 14. uri, kjer vam bomo približali zgodovino železnic,
  • predstavitev izdelkov DAR družbe SŽ-ŽIP, d.o.o., ki so izdelani ročno v ateljeju invalidskih delavnic,
  • osupljiva modelna železnica v rotundi Železniškega muzeja,
  • sladko razvajanje z okusnimi palačinkami med obiskom,
  • obisk maskote Slovenskih železnic, ki nosi podobo prenovljene železniške flote novih vlakov Stadler.

Pridružite se nam na tem edinstvenem dogodku, kjer se prepletata zgodovina, tehnologija in inovacija. Se še spomnite, kako smo se imeli lansko leto?  – Na dvorišču parnih lokomotiv so zabrneli ikonični motorji Harley-Davidson Letos se bomo imeli prav tako, nepozabno.

Vljudno vabljeni, da skupaj z nami preživite dan, poln nepozabnih doživetij. Cenik – vstopnina v muzej.

Dogodek je organiziran v sodelovanju z