Letos se je v Železniškem muzeju Slovenskih železnic odvila 22. Poletna muzejska noč. Muzej v soboto, 15. junija, na široko odprl vrata za številne obiskovalce in obiskovalke. Čarobno prireditev je med 18. uro in polnoči obiskalo več kot tristo otrok s svojimi sorodniki.

Kako smo se imeli na Poletni muzejski noči 2024?

Obiskovalci so si lahko brezplačno ogledali predhodnice današnjih vlakov, parne lokomotive, ki po številnih letih voženj »počivajo« v rotundi. Po muzeju so lahko raziskovali sami ali pa vodeno. Svoje znanje o zgodovini železnice je na vodenih ogledih z obiskovalci delil nekdanji ravnatelj Železniškega muzeja Mladen Bogić. V objektu ob rotundi so spoznali ključna področja za učinkovito in varno  delovanje železnice, denimo telekomunikacijske in signalnovarnostne naprave. Ogled stalne razstave je dopolnila modelna železnica na pravem železniškem vagonu.

Za otroke vožnja z vlakom vrtne železnice, za odrasle gostujoča razstava Združeni v raznolikosti

Posebno doživetje še posebej za najmlajše obiskovalce in obiskovalke pa je bila vožnja z vlakom vrtne železnice in obisk ambasadorja Slovenskih železnic, maskote v podobi novih vlakov. Odrasli obiskovalci so si radovedno ogledali novo gostujočo razstavo Združeni v raznolikosti, ki izpostavlja pomen žensk v poklicih na področju železnice. Več o razstavi si lahko preberete na povezavi – Gostujoča razstava Združeni v raznolikosti na Slovenskih železnicah.

Slastne palačinke v podobi lokomotiv in ročno izdelani izdelki DAR

Po dvorišču je dišalo po sveže pečenih palačinkah oziroma pavačinkah, ki jih je pripravljal Pavačinkar Tady. Pred odhodom domov so si obiskovalci lahko kupili tudi ročno izdelane izdelke DAR, ki so jih predstavljali iz ateljeja invalidskih delavnic podjetja SŽ-ŽIP, d.o.o.

Foto utrinki 22. Poletne muzejske noči

V muzeju si lahko ogledate gostujočo razstavo Združeni v raznolikosti na Slovenskih železnicah. Foto: Železniški muzej Slovenskih železnic
Ekipa vrtne železnice je tekom prireditve skrbela za varne in zabavne vožnje z vlakom vrtne železnice. Foto: Železniški muzej Slovenskih železnic
Vozili so se tako mali kot veliki potniki. Foto: Železniški muzej Slovenskih železnic